Najciekawsze poznańskie atrakcje

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Słoneczne dni sprzyjają wyprawom i wycieczkom. Zwiedzanie dobrze jest zacząć od choćby zgrubnego rozpoznania, by dowiedzieć się, co warto zobaczyć. Warto też zaopatrzyć się w dobry przewodnik po Poznaniu, bo właśnie tam dziś się wybierzemy.

Ostatnia rezydencja monarsza w Europie

Zamek cesarski w Poznaniu jest najmłodszą siedzibą królewską na naszym kontynencie. Zbudowano go w stylu neoromańskim dla cesarza Wilhelma II. Najwyższy punkt budowli stanowi wieża zegarowa w zachodniej części zamku. Pierwotnie znajdowała się tam kaplica, którą podczas II wojny światowej przerobiono na gabinet Hitlera. W skrzydle zachodnim mieściły się pokoje cesarskie, a ponad nimi komnaty dziedzica tronu.

Pomieszczenia te połączone są korytarzem z salami reprezentacyjnymi, w tym największą i najbogatszą salą tronową – obecnym kinem. Aktualnie administracją budowli zajmuje się Centrum Kultury Zamek, a pomieszczenia pełnią funkcję muzealną, kulturalną, gastronomiczną, rozrywkową i użytkową.

Aquapark Termy Maltańskie

Największy tego typu obiekt rekreacyjno-sportowy w Polsce. Został zaprojektowany i wybudowany z myślą o rodzinnej rozrywce, wyposażono go w liczne atrakcje – zjeżdżalnie, baseny, brodzik, strefę saun, łaźnie i tężnie.

Park Cytadela

Największy poznański park powstały w latach sześćdziesiątych minionego stulecia na terenie Wzgórza Winiarskiego. W jego obrębie znajduje się jeden z trzech Dzwonów Pokoju (pozostałe dwa znajdują się w Hiroszimie i Nowym Jorku), dwa wojskowe muzea oraz liczne instalacje rzeźb, w tym najsłynniejsza, stworzona przez Magdalenę Abakanowicz.

Poznańskie Koziołki

Koziołki to znak rozpoznawczy Poznania. Są one elementem zegara na ratuszu i codziennie w południe bodą się rogami. Pierwotny XVI-wieczny zegar uległ zniszczeniu, a ten, który można podziwiać dziś został zainstalowany przed Pierwszą Wojną Światową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*