Co możemy zrobić, aby ulepszyć nasze szafki w kuchni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rzeczy, które można zrobić, aby poprawić swoje szafki w kuchni, jeśli są one zużyte, uszkodzone lub po prostu stare.

Szlifowanie i malowanie jest bardzo popularnym sposobem modernizacji szafek, ale nie jest to jedyny sposób. Można również dodać nowe uchwyty i pociągnięcia, zainstalować nowe półki i szuflady, lakierowanie drewna, a nawet wymienić sprzęt.

Jeśli chcesz, aby Twoja kuchnia wyglądała jak nowa ponownie bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy, oto kilka pomysłów, które można spróbować:

Zeszlifuj powierzchnie szafki

Usuń drzwi szafki i zeszlifuj wszystkie powierzchnie papierem ściernym o drobnym ziarnie. Następnie zagruntować je z oleju na bazie podkładu przed malowaniem ich z ulubionym kolorem. Będziesz w stanie zobaczyć, jak wiele lepiej twoje szafki wyglądają po tym kroku.

Wyczyść szafki

Jeśli twoje szafki są poplamione, spróbuj wyczyścić je za pomocą octu i wody. Możesz również użyć łagodnego płynu do mycia naczyń, jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu lub plam na powierzchni. Po zakończeniu czyszczenia, wysusz je dokładnie przed nałożeniem nowej farby.

Zainstaluj podnośniki meblowe

Jeśli twoje szafki kuchenne są zbyt wysokie, abyś mógł do nich dotrzeć, zainstaluj podnośniki meblowe. Są one łatwe w użyciu i mogą stanowić ogromną różnicę w jakości Twojego życia. Nabyć możesz je przykładowo na stronie https://www.elwi.pl/produkty/10/podnosniki.html.

Zamontuj dekoracyjny sprzęt

Jeśli masz nowy zestaw dekoracyjnych okuć, zainstaluj je teraz. Możesz też użyć starego zestawu, jeśli chcesz zaktualizować wygląd swoich szafek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*