Jak wyszukać dłużników?

Z roku na rok przybywa w Polsce dłużników. Największa część z nich to osoby, które nie spłacają kredytów bankowych i pożyczek pozabankowych na czas, jednak każdego roku przybywa też firm, które będą zmuszone ogłosić bankructwo z powodu ciążącego na nich zadłużenia. Tacy kontrahenci-dłużnicy to ogromny problem dla innych przedsiębiorstw, z którymi tamte współpracowały. Każda firma, zawierając umowy z partnerami, chce z nich odnieść korzyść. Sprzedając towary czy usługi również oczekuje za to zapłaty. Gdy jej nie dostaje, sama może popaść w kłopoty finansowe. Jak zatem ustrzec się przed dłużnikami?

Czy można sprawdzić kontrahenta wcześniej?

Na szczęście istnieje niejedna wyszukiwarka dłużników, z której można skorzystać. Najłatwiej jest po prostu zlecić wywiad gospodarczy. Może on obejmować po prostu sprawdzenie baz takich jak BIG InfoMonitor czy Krajowego Rejestru Długów. W tych bazach można znaleźć naprawdę dużo informacji o potencjalnym kontrahencie, a nawet kliencie. Głównie są to informacje o uiszczanych lub nieuregulowanych w terminie płatnościach. Jeśli znajdziemy informacje chociaż o jednym wpisanym długu, powinniśmy już mieć wątpliwości, czy warto taką współpracę prowadzić.

Szybkim i darmowym sposobem jest sprawdzenie czy dana osoba albo firma widnieje jako dłużnik, którego dług ma być sprzedany na giełdzie długów, co można sprawdzić choćby tutaj https://system3000.pl/gielda_dlugow. Tam przekonamy się o tym, czy nie ma już oferty sprzedaży zobowiązania sygnowanego danymi jednostki, z którą chcieliśmy nawiązać współpracę. Sprzedaż wierzytelności to ostateczność. Dla nas oznacza to tyle, że takie przedsiębiorstwo nie było skłonne nawet do negocjacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + siedem =