Jak wytrzymać długą podróż samochodem/autokarem/samolotem?

Zdarza się, że czeka nas długa podróż. Wiele osób uważa czas przeznaczony na podróż za czas zmarnowany. Jednak wcale tak nie musi być. Jak wytrzymać długą podróż środkiem transportu i nie zwariować?

Książki

Oczywistość. Czytanie książek potrafi świetnie zająć i skrócić czas podróży. Warto wybierać takie utwory, które pasują nam najbardziej i odpowiadają naszym preferencjom. Nieważne, czy jest to romans, fantasy czy kryminał – najlepiej wybrać coś, co zajmie nas do reszty i pozwoli zapomnieć o pokonywanej drodze. Niektórzy jednak odczuwają nudności w czasie czytania książek podczas podróży. Można skorzystać z dobrego zamiennika – audiobooka.

Filmy

Także standardowa opcja. W podróż zabrać można ze sobą tablet lub laptop, który będzie nam służyć za małą salę kinową. W tym przypadku także warto skupić się na filmach świetnie wpasowujących się w nasze preferencje. Nieważne, czy zostały już przez nas obejrzane, ważne, żeby odciągnęły nasze myśli od podróży.

Robótki ręczne

Jeśli ktoś ma zainteresowania i zdolności manualne, może w czasie podróży wykonywać robótki ręczne. Możliwości jest wiele. Niektórzy rysują, inni wyszywają, jeszcze inni tworzą biżuterię. Jeśli tylko jest na tyle miejsca, a droga nie jest wyboista, można spróbować stworzyć coś nowego i ciekawego.

Gry

Istnieje wiele gier, które wykorzystać można w przypadku długiej podróży z osobą towarzyszącą. Można wymienić dużo nazw gier słownych i tych, do których potrzebna jest kartka papieru, w które grać można wszędzie – np. gra półsłówek.

Jak widać, możliwości jest wiele, a każdy musi sam wybrać to, co mu odpowiada. Najważniejsze jest to, żeby zająć się czymś, co dla nas jest ciekawe. Nawet wtedy, gdy otoczenie tego nie rozumie. To my wybieramy zajęcie, żeby nam lepiej minęła podróż.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 2 =