Kosmetyczne metody nawilżenia skóry

Każda kobieta pragnie się cieszyć w pełni zdrową oraz piękną cerą. Niestety współcześnie wiele pań zmaga się z problemem nadmiernego wysuszenia skóry skutkującym powstawaniem nieestetycznych zmarszczek czy plam. W takiej sytuacji jednym z polecanych produktów kosmetycznych jest woda micelarna służąca do codziennego oczyszczania twarzy, która skutecznie nawilża odwodnioną cerę. Kupimy ją m.in. na https://dermakrem.pl/96-cera-odwodniona.

Odpowiednie maseczki i kremy to klucz do sukcesu

Podstawowym sposobem na optymalne nawilżenie cery jest systematyczne nakładanie na twarz maseczek zawierających witaminę A i B, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz lecytynę. Doskonale odżywiają i regenerują one skórę, a jednocześnie nadają jej pożądaną elastyczność i blask. Mogą to być oczywiście produkty gotowe ze sklepu, ale równie dobrym rozwiązaniem jest ich samodzielne przygotowanie – np. z siemienia lnianego, żółtka jaja, oliwy i soku z cytryny. W przypadku posiadania cery tłustej albo mieszanej warto natomiast stosować maseczkę pochłaniającą sebum (z jogurtu, drożdży, ziemniaka itp.).

Drugą kategorię niezbędnych produktów stanowią rozmaite kremy, emulsje, serum, mleczka i olejki o działaniu nawilżającym. Godne uwagi są w szczególności kosmetyki rosacure, ponieważ słyną z dużej zawartości cennych witamin, a co najważniejsze nie uczulają. Jeśli powyższe metody nie przyniosą spodziewanego rezultatu, wówczas należy zdecydować się na stosowny zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. Doskonałym przykładem jest choćby bezbolesna infuzja tlenowa, polegająca na wprowadzeniu pod skórę konkretnych składników aktywnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 4 =