Krawat czy muszka – zalety obu rozwiązań

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taka chwila, kiedy powinien porzucić swoje wygodne dresy i założyć strój bardziej formalny. Z reguły zmusza go do tego uroczysta okazja: studniówka, komunia, wesele czy też pogrzeb. Na ów strój składają się zarówno garnitur bądź frak, koszula, wyjściowe buty, ale także odpowiednio dobrane dodatki. Najbardziej widoczne i wręcz emblematyczne dla tego stylu są dodatki zakładane pod szyję: muszka i krawat. Bez ich obecności całość ubioru wygląda niekompletnie i traci na swoim formalnym wdzięku.

Muszka – klasyczny dodatek na każdą okazję

Muszki pierwotnie noszone były do smokingu lub fraka na najbardziej formalne wydarzenia socjalne. Obowiązywała zasada, iż do smokingu powinno się ubierać muszkę w kolorze czarnym, a do fraka w białym. Dziś reguły są bardziej swobodne i można ją założyć również do garnituru. Dostępne są różnorakie muszki w wielu kolorach, fakturach i wykonane z wszelakich materiałów. Mamy pełną dowolność i możemy eksperymentować, tak by dobrać muszkę odpowiednią dla siebie. Dużą zaletą tego dodatku jest to, iż wiążąc go, nie musimy – jak w przypadku krawatów – zwracać uwagi na wysokość wiązania i na to, jak się układa.

Krawat – synonim elegancji i dobrego gustu

Krawat należy do najchętniej wybieranych dodatków do garnituru. Jego klasyczny krój przydaje elegancji i podkreśla męskość noszącego. Zakładając krawat, uwypukla się rangę wydarzenia i jego uroczysty charakter. W społecznej świadomości osoby noszące krawat to ludzie odnoszący sukcesy, związane ze światem biznesu, takie, które mają coś do powiedzenia. Wielorakość wzorów, kolorów i materiałów krawatów pozwala łatwo dostosować strój do okazji. Możemy zastosować bardziej ekstrawagancki wzór do luźniejszych wydarzeń lub stonowany do takich, które wymagają powagi. Przy wyborze odpowiedniego krawata warto zajrzeć na poszczególną stronę https://sklep.pawo.pl/pl/248-krawaty. Każdy wielbiciel tego dodatku z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto również dodać, iż krawat optycznie wysmukla sylwetkę, co jest dużą zaletą dla korpulentnych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =