Łóżko podwójne – czyli jak wyposażyć pokój rodzeństwa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mały metraż mieszkania lub domu często zmusza do pójścia na kompromisy w kwestii urządzenia wnętrza. Zbyt duża liczba domowników nie pozwala na to, aby każda z osób mogła mieć swój własny pokój. Dlatego czasem w jednym pomieszczeniu mieszka chociażby dwójka rodzeństwa. Zdarza się, że takie rozwiązanie wcale nie jest wymuszone, a dzieci same chcą mieszkać razem. Niezależnie od tego co jest przyczyną wspólnego przebywania w jednej przestrzeni, konieczne jest zadbanie o to, aby była ona funkcjonalna. Co pomoże w tym zadaniu?

Pokój rodzeństwa – dlaczego warto wyposażyć go w podwójne łóżko?

Umeblowanie pokoju dla dwójki dzieci powinno być dobrze przemyślane, tak aby przestrzeń była komfortowa w użytkowaniu i pozostało w niej dużo wolnej powierzchni, którą dzieci będą mogły przeznaczyć na organizowanie sobie zabaw i nauki. Najważniejszym elementem wyposażenia jest łóżko, które jest umieszczone w pokoju na stałe i ma duży wpływ na jego ostateczny kształt. Kupowanie dwóch osobnych egzemplarzy jest jedną z opcji. Ma ona jednak podstawową wadę, związaną z potrzebą poświęcenia dużej ilości miejsca, przez co poruszanie się wewnątrz pomieszczenia mogłoby być utrudnione. Dlatego najlepszym wyborem dla rodzeństwa może okazać się łóżko dla dwóch osób.

Istnieją różne łóżka dla dzieci podwójne, a najpopularniejszymi z nich są te piętrowe. W tym przypadku dwa legowiska nie są umieszczona obok siebie, ale jedno zamontowane jest nad drugim i wychodzi się do niego za pomocą drabinki. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni, a dzieci mają dużo frajdy podczas używania takiego interesującego mebla. Mogą to być także modele niższe, złożone z dwóch elementów umieszczonych bliżej siebie i tworzących jedną bryłę. W takim łóżku dolna partia wysuwa się tworząc dwa osobne miejsca do spania. Obydwa typy dobrze spełniają swoją rolę, a to który z nich wybierzemy, zależy już tylko i wyłącznie od nas, lub ich przyszłych użytkowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*