Rodzaje termometrów – który z nich najdokładniej wskaże to, czy mamy gorączkę?

Podwyższona temperatura uznawana jest za zjawisko naturalne i normalne, oznaczające odpowiednią reakcję organizmu podczas przechodzenia różnorodnych procesów chorobowych. Organizm podwyższa swoją temperaturę w odpowiedzi na ataki drobnoustrojów, bakterii czy wirusów. W każdym przypadku regularne monitorowanie ciepłoty ciała jest jak najbardziej wskazane. Do tego celu warto wykorzystać termometr – przede wszystkim bardzo czuły oraz łatwy w użyciu. Jak wybrać odpowiedni?

Podstawowe rodzaje termometrów

Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje termometrów: cieczowe, zmiennofazowe, termometry bezdotykowe elektroniczne oraz na podczerwień. W domowych warunkach doskonale sprawdzają się termometry bezdotykowe elektroniczne oraz klasyczne cieczowe. Termometry cieczowe są bardzo proste w obsłudze, jednak czas pomiaru jest wydłużony w porównaniu do termometrów elektronicznych. Ich wnętrze wypełnia stop galu, który przed każdym użyciu należy wstrząsnąć. Są najbardziej atrakcyjne cenowo.

W domowych warunkach rzadziej wykorzystuje się termometry zmiennofazowe z uwagi na to, że są jednorazowe. Takie termometry posiadają formę paska, czas pomiaru wynosi maksymalnie do 3 minut i są stosunkowo niedrogie. Dużą popularnością cieszą się przyrządy elektroniczne które bez problemu można nabyć w każdej aptece. Szeroki wybór  nowoczesnych termometrów oferuje apteka dostępna pod adresem https://www.ekopteka.pl/. Dysponuje ona szerokim wyborem, nawet dla najbardziej wymagających klientów. Wynik pomiaru przy użyciu termometrów elektronicznych uzyskiwany jest po kilku sekundach. Ten typ sprawdza się doskonale, jeśli w domu są małe dzieci oraz osoby starsze. Należy pamiętać jednak, że są podatne na pole elektromagnetyczne które powstaje podczas pracy urządzeń elektronicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 18 =