Wykwintne wina na jesień

W okresie jesiennym warto uprzyjemnić sobie wolny czas poprzez picie aromatycznego wina – np. do wieczornego posiłku lub w trakcie spotkania z przyjaciółmi. Godne polecenia jest m.in. wykwintne, czerwone wino wytrawne, charakteryzujące się gorzkawym smakiem oraz umiarkowaną ilością alkoholu. Można je bez problemu kupić choćby na http://profilwino.pl/pl/c/Wytrawne/66.

Wyselekcjonowane propozycje dla wybrednych osób

Wspomniane we wstępie wino wytrawne jest idealne na jesień, ponieważ wpływa pozytywnie na pracę układu odpornościowego, wspaniale rozgrzewa cały organizm i oczywiście znakomicie smakuje. Oprócz tego w chłodne, pochmurne dni październikowe czy listopadowe można z powodzeniem delektować się białym rieslingiem – trunkiem o lekko kwiatowym, niemalże perfumowym bukiecie i stosunkowo wysokim poziomie kwasowości. Jego ogromną zaletą jest to, że pasuje do licznych potraw na bazie grzybów i drobiu, czyli produktów żywnościowych łatwo dostępnych właśnie jesienią. W tej kategorii zaleca się sięgnięcie po wersję półsłodką lub musującą wyprodukowaną na terenie Austrii (ewentualnie Niemiec).

Na uwagę zasługuje ponadto słodkie wino porto rodem ze słonecznej Portugalii, najlepiej o delikatnym aromacie waniliowym. Z pewnością będzie ono odgrywało pierwszoplanową rolę w trakcie popołudniowych imprez urządzanych dla znajomych. Dodajmy, że w porze jesiennej sprawdzi się też węgierski tokaj w najsłodszej odmianie, czerwony burgund oraz sherry amontillado (to ostatnie perfekcyjnie podkreśli smak deserów).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 17 =