Błotniki – główne powody, dla których się je używa w pojazdach

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chlapacze przeciwbłotne to świetny sposób na ochronę lakieru pojazdu przed odpryskami kamieni i utrzymanie samochodu w czystości podczas postoju. Są one również ważnym elementem bezpieczeństwa, który chroni Ciebie i Twoich pasażerów przed zabrudzeniem, przemoczeniem stóp lub zachlapaniem przez przejeżdżający ruch. Z tych względów właśnie, warto zadbać o ich jak najlepsze działanie w pojeździe, a razie usterki i zniszczeń, można takie zakupić, choćby u podanego przedstawiciela na rynku nadkola.pl.

Typy chlapaczy

Istnieją dwa rodzaje błotników. Najczęściej używany typ jest wykonany z elastycznej gumy, którą można złożyć, gdy nie jest używana, ale wróci do formy, gdy będziesz jechać drogą. Drugi typ błotników wykonany jest ze sztywnego plastiku lub metalu i jest na stałe przymocowany do karoserii pojazdu.

Głównym powodem, dla którego luźne błotniki są tak popularne jest to, że można je złożyć, gdy nie są potrzebne. To sprawia, że są bardzo łatwe do przechowywania, gdy nie są potrzebne, ale także sprawia, że są łatwe do zainstalowania ponownie, jeśli są potrzebne w dowolnym momencie podczas podróży.

Ze względu na jakie kwestie są montowane w pojazdach?

1) Ochrona – błotniki są wykonane z materiałów, które mogą chronić pojazd przed wszelkimi zanieczyszczeniami i innymi podobnymi materiałami, które mogą dostać się na niego podczas jazdy. Dzięki temu pojazd wygląda czysto i jak nowy.

2) Tłumienie dźwięku – błotniki pomagają zmniejszyć hałas wytwarzany przez opony podczas uderzania w nierówności na drodze. Dzięki temu pasażerowie wewnątrz samochodu mogą czuć się bardziej komfortowo.

3) Prześwit – błotniki chronią samochód przed kamieniami i innymi śmieciami, które mogłyby uszkodzić części samochodu znajdujące się pod kołami, gdyby błotniki nie zapewniały ochrony.

4) Fender flares – są to plastikowe elementy przymocowane do błotników, które zwiększają ich szerokość na wszystkich czterech rogach pojazdów, czyniąc je szerszymi niż normalnie, aby chronić je przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami podczas jazdy w terenie lub na nierównym terenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*