Prawnicy – jakimi rodzajami spraw się zajmują?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Adwokaci obsługują sprawy prawne dla osób fizycznych, firm i innych organizacji. Istnieje wiele różnych specjalności w dziedzinie prawa, ale większość prawników specjalizuje się w jednym lub więcej obszarów prawa. Niektóre przykłady to:

Prawo biznesowe 

Prawnicy, którzy pracują nad sprawami biznesowymi zajmują się umowami, sprzedażą i dzierżawą nieruchomości, prawem korporacyjnym, papierami wartościowymi i przepisami bankowymi.

Prawa cywilne 

Prawnicy zajmujący się prawami cywilnymi koncentrują się na sprawach dotyczących dyskryminacji osób ze względu na ich rasę, płeć lub niepełnosprawność. Mogą reprezentować powodów w pozwach lub pomóc zapewnić reprezentację prawną ludziom, którzy zostali oskarżeni o przestępstwa.

Prawo karne  

Adwokaci karni reprezentują oskarżonych w sprawach karnych, takich jak wykroczenia drogowe i wykroczenia. Reprezentują również klientów, którzy zostali oskarżeni o przestępstwa, takie jak morderstwo lub gwałt.

Prawo pracy 

Prawnicy zatrudnieni obsługują sprawy, które obejmują spory w miejscu pracy między pracodawcami i pracownikami o płace lub warunki pracy. Mogą również pomagać w roszczeniach dotyczących dyskryminacji na podstawie rasy, płci lub innych czynników w pracy.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów o ich pracy, to koniecznie odwiedź stronę internetową: https://kancelaria-ppz.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*