Co można złowić na spinning?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wędkarze bardzo często decydują się na łowienie ryb na spinning, czyli przy użyciu specjalnej wędki spinningowej. Jest to dość intensywne wędkarstwo, ponieważ nie czekamy biernie, aż coś chwyci przynętę, ale cały czas wykazujemy się odpowiednią aktywnością, dzięki czemu rzeczywiście wędkarstwo pod żadnym pozorem nie będzie nudne.

Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie gatunki ryb możemy złowić na wędki spinningowe. Okazuje się, że w tym temacie zdania są nieco podzielone. Ponieważ jedni wędkarze uważają, że na wędkę spinningową będziemy mogli złowić dosłownie każdą rybę. Natomiast inne osoby raczej są skłonne stwierdzić, że dzięki tej metodzie będziemy mieli większe szczęście w przypadku ryb drapieżnych.

Na pewno ta technika nie tylko sprzyja łowieniu odpowiednich gatunków ryb, ale nie można zapominać jeszcze o bardzo ważnym czynniku, którym jest sama przynęta. Jeżeli zdecydujemy się na rippery lub twistery, to mamy bardzo duże szanse na to, że złowimy karpia, leszcza, a nawet lina. Jednak najbardziej zacięci wędkarze wolą polować na szczupaka. W związku z tym zaleca się zastosowanie twistera o bardzo jaskrawym ubarwieniu, który pobudzi wszelkie bodźce ryby. Jeżeli przystąpi ona do ataku, to mamy bardzo duże szanse, że stanie się naszym daniem głównym na kolację.

Na technikę spinningową możemy złowić również sandacze, a nawet sumy. Jednak w przypadku tych ostatnich ryb, nie poradzi sobie byle jaka wędka. Będzie musiała ona stanowić odpowiedni opór dla wielkiej ryby. Każdy wędkarz wie, że samo schwytanie zanęconej ryby nie jest już takie proste.

Bogaty wybór wędek,a tym spinningowych znajdziesz w sklepie wędkarskim online Sezon na leszcza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*