Co przyda się na świątecznym stole?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elementy wpływające na wystrój stołu

W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami świętami Wielkanocnymi warto pomyśleć o odpowiednim udekorowaniu stołu. Bazę do jego dekoracji stanowić może biały obrus z delikatnymi nadrukami lub świątecznymi zdobieniami. Alternatywą dla obrusu jest bieżnik. Wygląd stołu skutecznie ubogacą bawełniane podkładki z motywami wielkanocnymi.

Zaleca się stosowanie naturalnych materiałów w pastelowych kolorach, takich jak pudrowy róż, jasna zieleń, delikatne szarości czy łagodna cytrynowa żółć. Żeby podkreślić nieco rustykalny charakter świąt Wielkanocnych, warto sięgnąć po wiklinowe elementy, takie jak koszyki lub inne ozdoby.

W związku z tym, że Wielkanoc obchodzona jest wiosną, na świątecznym stole nie powinno zabraknąć naturalnych kwiatów. Wystrój stołu znakomicie podkreślą kolorowe tulipany lub rzeżucha posadzona w stylowym pojemniku.

Świąteczna zastawa stołowa i inne dodatki

Święta to czas wyjątkowy, dlatego warto na tę okazję wyjąć piękną zastawę stołową. Stylowa, ręcznie malowana ceramika znakomicie podkreśli wygląd każdego świątecznego stołu. W wielu polskich domach znaleźć można porcelanową zastawę, która wyciągana jest jedynie podczas najważniejszych rodzinnych uroczystości. Osoby, którym zależy na dobrym efekcie, mogą sięgnąć również po inne porcelanowe dodatki z motywami wielkanocnymi.

Na świątecznym stole przydadzą się m.in. maselniczki ceramiczne lub specjalnie wyprofilowane talerze na jajka. W sprzedaży znaleźć można również ręcznie zdobione ozdoby, takie jak porcelanowe zajączki wielkanocne, baranki lub kokoszki. znakomicie prezentować się będą również ceramiczne pisanki. Ilość dostępnych produktów jest na tyle duża, że każdy z pewnością znajdzie te, które przypadną go gustu wszystkim domownikom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*