Co przyda się przy tworzeniu video?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy twórca materiałów video z czasem nabiera chęci by tworzone przez niego filmy były profesjonalnie wykonane. Tańsze kamery czy darmowe programy do obróbki video pomogą jedynie w przypadku amatorskich nagrań. W tym tekście wyjaśnimy, w jaki sposób sprawić , by tworzone video stało się bardziej zaawansowane i było lepszej jakości. Wskażemy też, z jakich narzędzi warto skorzystać.

Produkty godne uwagi

Z pomocą twórcom przychodzi Black Magic Design. Jest to czołowy producent technologii dla branży filmowej oraz telewizyjnej. W swojej ofercie posiada liczne akcesoria, którymi zainteresuje się twórca nagrań video. Należą do nich m.in. wysoko oceniana karta przechwytująca DeckLink, kamery, rekordery dysków SSD, adaptery do obiektywów, routery ultra HD, kable i wiele innych rozwiązań.

Sprzęt kosztuje od kilkuset do kilku tysięcy złotych w zależności od tego, co wybierzemy. Najtańsze będzie okablowanie, które można zakupić za około 100 zł. Do droższych akcesoriów należą np. nagrywarka nieskompresowanego HD Blackmagic Design HyperDeck Studio 2 w cenie 4795 zł czy Blackmagic Design Mini Converter SDI Distribution za 899 zł.

Należy pamiętać, że profesjonalne urządzenia do nagrywania oraz obróbki materiałów video są niezbędne, jeśli chcemy tworzyć nagrania wysokiej jakości. W parze z ceną idzie jakość sprzętu. Przedstawione w artykule rozwiązania są stosowane przez stacje telewizyjne oraz profesjonalnych twórców w serwisie Youtube. Więcej produktów pomocnych przy tworzeniu materiałów video znajdziecie państwo pod linkiem https://creativetools.pl/producenci/avid

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*