Co to jest jest UX strony internetowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

User Experience określa wrażenia, jakie odnosi użytkownik po wejściu na stronę internetową. Jest to wskaźnik niezwykle istotny, szczególnie dla sklepów internetowych. Tam każdy szczegół może zadecydować o tym, czy finalnie zdecyduje się on na zamówienie produktów.

Podczas procesu, w którym dokonuje się projektowanie stron www osoba odpowiedzialna za umieszczenie poszczególnych elementów witryny musi zadbać o to, by była ona przyjazna dla każdego klienta. Ważne jest na przykład umiejscowienie przycisków prowadzących użytkownika do zakupu produktu – mają one być dobrze widoczne i umieszczone w centralnym punkcie sklepu.

User Experience to również wrażenia estetyczne. Ładne zdjęcia rzeczy dostępnych w sklepie z pewnością pomogą w podjęciu decyzji o zakupie. Powinien je więc wykonywać profesjonalny fotograf z użyciem wysokiej jakości sprzętu.

Marka sklepu

Na User Experience składa się też właściwy dobór kolorów na stronie internetowej oraz logo sklepu, współgrające z całością. Tym wszystkim zajmują się firmy oferujące takie usługi jak identyfikacja wizualna Poznań ma ich dość sporo.

Zazwyczaj rola właściciela sklepu ogranicza się do zarysowania swojej wizji brandingu. Resztą zajmują się już profesjonaliści z agencji interaktywnej. Mają oni za zadanie po pierwsze zaprojektować logotyp firmy, a następnie stworzyć całą identyfikację wizualną. W jej skład wchodzą nie tylko takie rzeczy jak logo, czy strona internetowa, ale również cały zestaw grafik, które będą następnie używane w mediach społecznościowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*