Czy dobre smartfony mogą mało kosztować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie na rynku dostępna jest ogromna oferta różnej klasy smartfonów. Warto zaznaczyć, że mimo to wielu ludzi kupuje modele flagowe niemal od razu, gdy tylko pojawią się w sprzedaży. Często kosztują one nawet kilka tysięcy złotych, co jest kwotą niebagatelną. Warto sobie w tym miejscu postawić zasadnicze pytanie: czy są tyle warte? Czy naprawdę aż tak bardzo różnią się podzespołami i jakością wykonania od telefonów dwa, a nawet trzy razy tańszych?

Droższe wcale nie oznacza dużo lepsze

Odpowiedź na pytanie zawarte we wstępie jest jasna – drogie telefony komórkowe nie są zazwyczaj warte swojej ceny, ponieważ technologia rozwinęła się w tak ogromnym stopniu, że nawet urządzenia kosztujące poniżej 1500 złotych są wyposażone w wystarczająco wydajne podzespoły, które przeciętnemu człowiekowi zapewnią komfortowe korzystanie z telefonu na co dzień. Jeśli zatem nie jesteśmy biznesmenami lub ludźmi sukcesu, dla których funkcjonalność liczy się w takim samym stopniu jak prestiż sprzętu, nie powinniśmy w żadnym wypadku przepłacać.

Już bowiem modele kosztujące niespełna 1000 złotych posiadają wszelkie niezbędne funkcje i w zupełności sprawdzą się w typowych zastosowaniach (dobry aparat, bezproblemowe połączenia telefoniczne i z internetem, mocny procesor, ładny wyświetlacz Full HD, a także wytrzymała obudowa). Doskonałym przykładem jest LENOVO A2016A40 B dostępny na https://mobile-city.pl/product-pol-575-HUAWEI-ASCEND-Y5-Y560-LTE-WHITE.html, który można z powodzeniem użytkować w szkole, w domu czy w pracy. Urządzenia ze średniej półki cenowej posiadają znakomity stosunek ceny do jakości i dlatego coraz chętniej są wybierane przez miliony użytkowników na całym świecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*