Czy sprzęt dla detektywów jest drogi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ceny profesjonalnych urządzeń podsłuchowych

Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że ceny sprzętu elektronicznego regularnie spadają. Dotyczy to również profesjonalnego sprzętu wykorzystywanego przez detektywów. Najtańsze dyktafony kieszonkowe wyposażone w system aktywacji dźwiękiem można kupić już za niespełna 200 zł. Już za kilkaset złotych nabyć można wysokiej jakości sprzęt ukryty w długopisie lub kablu usb.

Oczywiście w sprzedaży znaleźć można również dużo droższe urządzenia za kilka tysięcy złotych, które mają wbudowane oprogramowanie służące do filtracji i optymalizacji nagrywanego dźwięku. Podobnie kształtują się ceny innych urządzeń przeznaczonych do podsłuchu. Przykładowo koszt nabycia wysokiej jakości pluskwy podsłuchowej wynosi około 500 zł.

Koszt nabycia kamer i innych urządzeń szpiegowskich

Postępująca miniaturyzacja sprawia, że szpiegowskie kamerki nagrywające w jakości hd umieścić można w okularach, długopisach czy zegarkach. Ceny takiego sprzętu są zróżnicowane i uzależnione od jego parametrów technicznych. Za urządzenie do rejestracji dźwięku i obrazu umieszczone w zegarku zapłacić trzeba około 700 zł. Taki zegarek wyposażony został w pojemną pamięć 32 GB, pozwalającą na nagrywanie przez blisko siedemdziesiąt minut.

Wśród urządzeń coraz powszechniej wykorzystywanych przez detektywów znajdują się również lokalizatory oparte na technologii GPS. Urządzenia te pozwalają m.in. śledzić pojazdy, osoby lub inne obiekty, bez narażania się na ryzyko wykrycia. Obecnie lokalizator GPS w cenie 1000 zł oferuje jakość, która zadowoli najbardziej wymagających klientów. Powyższe przykłady pokazują, że nowoczesny sprzęt dla detektywów jest obecnie bardzo tani i każdy może sobie na niego pozwolić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*