Czym ozdobić ścianę

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając mieszkanie, w pierwszej kolejności skupiamy się przede wszystkim na jego funkcjonalności oraz wybieramy odpowiednie meble. Jednak dopiero dekoracje i dodatki nadają wnętrzu charakter i sprawiają, że zyskuje ono przytulny, domowy nastrój. Warto starannie dobrać wszystkie detale, aby nasz pokój był nie tylko funkcjonalny ale również estetyczny.

Najciekawsze ozdoby na ścianę

Puste ściany sprawiają, że pokój wygląda nieciekawie. Większość osób nie będzie się dobrze czuła w takim wnętrzu. I choć możliwości na ozdobienie ścian jest bardzo dużo, nie każdy ma na tyle inwencji twórczej, żeby samodzielnie dobrać odpowiednie dekoracje. Najprostszym rozwiązaniem jest wtedy wynajęcie dekoratora wnętrz, jednak jest to dość droga usługa, na którą decyduje się niewiele osób. Lepszym rozwiązaniem jest poszukanie gotowych inspiracji w internecie lub pismach wnętrzarskich.

Mamy kilka najpopularniejszych możliwości do wyboru. Tradycyjnie na ścianach najczęściej wieszamy obrazy. Można zdecydować się na jeden duży lub kilka mniejszych. Obrazy olejne, akwarele czy reprodukcje wielkich mistrzów w ciekawych ramach doskonale sprawdzą się w klasycznych wnętrzach. Jeśli chcemy urządzić nasze pomieszczenie bardziej nowocześnie można wybrać np. zdjęcie znanej osoby albo architektury.

Bardziej oryginalnym rozwiązaniem może być mapa Warszawy na plakacie. Zupełnie innym pomysłem jest umieszczenie na fragmencie ściany wzorzystej tapety. Może być ona tłem dla stołu czy kanapy. Ostatnio popularne są również tzw. ogrody wertykalne – np. posadzony na ścianie mech, który kupujemy w gotowych panelach.Istnieje wiele firm, które przygotowują tego rodzaje dekoracje. Jedną z nich jest m.in. Scandi Poster.

Inspiracji na dekorację ścian w mieszkaniu można znaleźć bardzo wiele. Większość z nich jest możliwa do samodzielnego wykonania, a wszystkie potrzebne do aranżacji materiały bez problemu znajdziemy w sklepach stacjonarnych i internetowych. Pamiętajmy tylko aby dobrać odpowiednie rozwiązanie do stylu naszego pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*