Dietetyk – jakie usługi świadczy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dietetyk jest pracownikiem służby zdrowia, który pomaga ludziom prowadzić zdrowe życie poprzez zapewnienie doradztwa żywieniowego i edukacji. Dietetycy skupiają się na związku między dietą a zdrowiem. Dietetyk jest licencjonowanym, zarejestrowanym lub certyfikowanym specjalistą ds. żywienia, który może pomóc Ci osiągnąć określone cele zdrowotne poprzez doradztwo żywieniowe.

Może Ci bardzo pomóc

Porady żywieniowe udzielane przez dietetyka są często stosowane w leczeniu takich schorzeń jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca czy otyłość. Może być również stosowane w celu zapobiegania tym stanom lub poprawy ogólnego stanu zdrowia. Dietetyk może udzielić informacji na temat tego, jak utrzymać zdrową wagę, obniżyć poziom cholesterolu i obniżyć ciśnienie krwi. Może on również powiedzieć, jak jeść prawidłowo, jeśli masz cukrzycę lub inne choroby przewlekłe.

Dietetyk może pomóc poszczególnym osobom w kontrolowaniu wagi, zalecając zmiany w ich nawykach żywieniowych lub rutynie ćwiczeń. Może udzielić porady na temat zarządzania węglowodanami, tłuszczami i białkami w posiłkach, tak aby pasowały one do ogólnego planu żywieniowego, który jest odpowiedni dla Ciebie jako osoby. Celem tego rodzaju doradztwa nie jest koniecznie utrata wagi, ale raczej zachęcanie do zdrowszych nawyków, które doprowadzą do lepszego ogólnego stanu zdrowia w dłuższym okresie czasu.

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej pomocy, to konsultacje dietetyczne online mogą się okazać dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*