Ile kosztuje neowowy szyld?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Neonowy szyld to doskonała opcja do zareklamowania swojej działalności, która łączy tradycyjny styl polskich neonów z czasów PRL z nowoczesnymi technologiami. Niezwykle istotny jest fakt, że szyld tego typu doskonale widoczny jest zarówno w dzień, jak i po zmierzchu, kiedy prezentuje się jeszcze lepiej.

Koszt neonów

Koszt neonów uzależniony jest od projektu, wzoru i wymiarów. Ceny podstawowych, prostych neonów zaczynają się już od 600 złotych. Niemniej jednak każde zamówienie wyceniane jest indywidualnie. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę neony wyprodukowane przy użyciu współczesnych rozwiązań technologicznych, których późniejsza eksploatacja będzie zdecydowanie tańsza. Do całkowitych kosztów należy doliczyć także koszt montażu i serwisu. Zamontowanie neonu średniej wielkości na elewacji budynku wiąże się z wydatkiem od 500 złotych. Aby zminimalizować potencjalne koszty wynikające z awarii i uszkodzeń, warto dokładnie przeanalizować gwarancję jaką przyznaje producent neonów powinna przewidywać nie tylko uszkodzenia mechaniczne, ale także pokrywać koszty powstałe w przypadku wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń takich jak: gradobicie, huragan.

Żywotność i zużycie prądu

Średnia żywotność szyldów zewnętrznych plasuje się na poziomie 5 lat, przy eksploatacji 10-12 godzin na dobę. W przypadku nowoczesnych neonów zamontowanych wewnątrz pomieszczeń trwałość reklamy może wynosić nawet 10 lat. Pobór prądu przez neony wynosi około 50W na 1 metr bieżący rurki neonowej, co przy standardowym szyldzie o długości 1-1,5m daje moc rzędu 350-400W. Neony led mają tę zaletę, że zużywają jeszcze mniej energii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*