Jak dbać o basen w ogrodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyniki bieżących ankiet pokazują, że rodzimi właściciele domów coraz częściej marzą o własnym basenie w ogrodzie. Nie zawsze zdają sobie sprawę, iż wiąże się z tym pewna liczba nowych obowiązków. Niektórzy wydają się nie zauważać, że czeka ich nie tylko przyjemność, ale także dodatkowa praca.

Pielęgnacja basenu

Jakie obowiązki czekają na osoby, które w trakcie upałów chcą pluskać się w orzeźwiającej wodzie bez opuszczania własnej posesji? Trochę dodatkowego czasu zabiera codziennie osłona na basenie ogrodowym. Trzeba ją rankiem zdjąć, aby woda mogła się nagrzewać, a wieczorem z powrotem założyć, aby w wodzie nie lądowały owady. Jeżeli całkowicie zrezygnujecie z osłony, jakość wody szybko przestanie wam odpowiadać. Kolejnym kluczowym rozwiązaniem poprawiającym jakość wody jest filtr zewnętrzny. Pamiętajcie, że korzysta on z zasilania elektrycznego, więc do basenu trzeba doprowadzić osobny kabel, który musi zostać zabezpieczony przed wilgocią, aby nie doszło do uszkodzenia filtra lub całej instalacji elektrycznej. Jeśli postawicie w ogrodzie basen na stelażu prostokątnym, wtedy powinniście koniecznie zamontować na nim specjalną drabinkę lub schodki. Wskakiwanie do wody będzie łatwiejsze, a ściany boczne basenu nie będą zbyt mocno absorbowane przez ciężar wchodzących ludzi. Pielęgnacja basenu zlokalizowanego w ogrodzie obejmuje również kontrolę stężenia chloru. Przynajmniej raz w tygodniu należy sprawdzać, czy nie trzeba wymienić pastylek do uzdatniania wody.

Basen ogrodowy może być źródłem relaksu i wielu niezapomnianych chwil w gronie rodziny lub przyjaciół. Jednak zabrudzona woda lub sfatygowany basen na stelażu prostokątnym mogą odebrać radość z całego przeżycia. Dlatego dbajcie o swoje małe, tropikalne oazy w sposób pieczołowity, aby zawsze czerpać z nich jednakową przyjemność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*