Jak dopasować okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary przeciwsłoneczne są nieodzownym gadżetem w letnie dni, natomiast powinny wyglądać estetycznie i mogą nawet dopełniać całą stylizację. By tak się stało, muszą być jednak odpowiednio dopasowane do kształtu naszej twarzy. Co wybrać w poszczególnych przypadkach?

Typ kwadratowy i podłużny

Jeśli nasze rysy są kanciaste, to dla zrównoważenia tego efektu lepiej wybierać okrągłe okulary lub takie z zaokrągloną dolną częścią (np. często spotykane awiatorki). W przypadku typu podłużnego jest on bardzo zbliżony do kwadratowego kształtu, lecz twarz jest odrobinę dłuższa. By uzyskać dobry wizerunek, można w takim przypadku wybrać modele owalne.

Okrągłe rysy

Jeśli twarz przybiera okrągłą formę, należy optycznie ją wyszczuplić. Warto mieć na uwadze, że wcale nie dotyczy to tylko osób o nadwadze, bowiem niektórzy szczupli ludzie też mają po prostu takie uwarunkowania genetyczne. Oprawki powinny być w tym przypadku wąskie, kwadratowe lub prostokątne – mogą być również zwężane w dół i z ostrymi kątami. Odpowiednie będą też bardzo modne obecnie kocie okulary przeciwsłoneczne. Choć w kontekście koloru szkieł zwykle panuje duża dowolność, to w tej sytuacji lepiej wybrać czarne lub w innych ciemnych odcieniach.

Serce i trójkąty

Może się także zdarzyć, że kształt naszej twarzy przypomina trójkąt, a nawet serce, gdy mamy szerokie czoło, po czym następuje zwężenie w dół w kierunku szczęki. Powinno się wtedy unikać ostrych kątów i wybierać zaokrąglone modele – można zdecydować się również na te bez oprawek, z samymi szkiełkami.

Artykuł przygotowany we współpracy z Optic Design.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*