Jak i czym czyścić kamień we wnętrzach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamień to ponadczasowy i uniwersalny surowiec, który znakomicie sprawdza się w architekturze wnętrz. Wybierać można spośród takich materiałów, jak: granit, marmur, gres czy klinkier, a dzięki temu, że znacznie różnią się od siebie swoim wyglądem, każdy znajdzie coś dopasowanego do swojego gustu. Decydując się na kamienne płytki zyskujemy gwarancję jakości, która przekłada się na długi czas, przez który będą nam one służyć. Jak odpowiednio je pielęgnować i dbać o ich czystość?

Znakomita ozdoba wnętrza

Przy pomocy kamienia bardzo często wykańczamy domowy kominek. Podkreśla to jego surowy i naturalny charakter, znakomicie komponując się z resztą wnętrza. Osoby, które interesuje czyszczenie kominka we Wrocławiu bez trudu znajdą wszelkie niezbędne do tego środki i narzędzia. Kluczowe jest wybranie odpowiednich rozwiązań dostosowanych do rodzaju kamienia. W przypadku marmuru sprawdzą się delikatne detergenty, którymi dodatkowo nabłyszcza się powierzchnię. Granit z kolei nie wymaga szczególnej ostrożności, a zabrudzeń pozbędziemy się z niego przy pomocy uniwersalnych środków czyszczących.

Czysto i schludnie

Mniejsze powierzchnie doprowadzimy do porządku korzystając z materiałowych ściereczek i detergentów, przy zachowaniu środków ostrożności w postaci gumowych rękawiczek ochronnych. Większe wiążą się z pewnym wyzwaniem. Jeśli chodzi o schody granitowe Wrocław ma wiele do zaoferowania, nic więc dziwnego, że sporo osób zdecydowało się na takie rozwiązanie. Jak zadbać o to, by były czyste i lśniące? Wystarczy do tego mop, ciepła woda, a w przypadku uciążliwych zabrudzeń niezbyt mocny detergent lub miękka szczotka. Dzięki nim sprzątanie będzie szybkie i efektowne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*