Jak konserwować aluminium?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W trakcie wytwarzania aluminium wykorzystywane zarówno w przemyśle, jak i także użytku codziennym, metal ten poddawany jest różnym procesom mieszającym, które zwiększają jego walory. Dzięki niemu staje się on odporniejszy na korozję, zyskuje atrakcyjniejszy wygląd oraz jest zakonserwowany.. Wiele firm zajmujących się galwanizacją metali wykorzystuje metodę zwaną anodowaniem, o której można przeczytać na https://www.tegal.pl/technologie/anodowanie-aluminium/. Jednak jedną z najpopularniejszych w ostatnim czasie stało się konserwowanie aluminium poprzez kataforezę.

Czym jest kartoferezja?

To inaczej malowanie elektroforetyczne. Jest to stosunkowo nowa technologia używana w procesach galwanicznych. Polega ona na nakładaniu powłoki lakierniczej na różnego rodzaju metale, w tym także aluminium, za pomocą rozdzielenia mieszanin dwóch substancji chemicznych poprzez oddziaływanie pola elektrycznego zwanego właśnie elektroforezą. W praktyce proces ten odbywa się poprzez zanurzenie metalowego elementu w substancji, która jest roztworem koloidalnym farby. Następnie całość zostaje podłączona do prądu za pomocą specjalistycznych elektrod.

Proces ten pozwala na pokrycie różnych elementów w równej mierny i estetyczny sposób farbą w nawet najbardziej trudnodostępnych miejscach. Oprócz tego uodparnia metal poddawany kataforezie na działanie różnych niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz powstawanie korozji. Warto wspomnieć, że proces ten jest w pełni ekologiczny. Metoda ta stosowana jest na elementach karoserii samochodów, meblach wykonywanych z metali czy też innych elementach konstrukcyjnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*