Jak prawidłowo dbać o włosy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Włosy są wizytówką kobiet, dlatego tak ważne jest regularne dbanie o nie. Nie ważne, czy są długie czy krótkie, proste czy kręcone – każde potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i pasujących do nich kosmetyków. Jak dbać o włosy? Oto kilka porad.

Na początku warto zastanowić się nad metodami mycia. A tych jest kilka. Bardzo popularne ostatnio są metody OMO, metoda „kubeczkowa” lub mycie odżywką. Aby dopasować konkretne szampony, odżywki, maski i wcierki należy najpierw określić porowatość włosów i wtedy dowiemy się czy bardziej będą nam służyć proteiny czy humektanty.

Co trzeba robić, aby włosy były piękne i zdrowe?

Należy (metodą prób i błędów) dopasować kosmetyki, które nasze włosy polubią. Te mniej pomocne maski i odżywki możemy używać do olejowania włosów przed ich myciem. Bardzo dobre jakościowo są fryzjerskie odżywki do włosów, które z pewnością odżywią je i dodadzą blasku. Po każdym myciu pamiętajmy o zabezpieczeniu końcówek olejkiem. Postarajmy się nie korzystać z suszarki (a jeśli już to ustawmy chłodny nawiew) i prostownicy czy lokówki. Po umyciu nie należy ich trzeć i zawijać ciasno w ręcznik, gdyż po prostu będą się niszczyć. Jeśli nasze włosy są już dość zniszczone nie bójmy się ich obciąć, ponieważ mimo, że będą długie to nie będziemy korzystnie wyglądać z postrzępionymi końcówkami. Czeszmy je delikatnie odpowiednią szczotką. Wbrew pozorom używanie dużej ilości kosmetyków (np. odżywka, mycie, odżywka, maska, płukanka, wcierka) poprawia ich stan i wygląd. Sprawdzajmy składy kosmetyków, aby nie zawierały silikonów i parabenów, bo te oblepiają niepotrzebnie włosy. I na końcu pamiętajmy, że włosy są dla nas i warto o nie dbać, abyśmy się lepiej czuli w pięknych fryzurach. Na https://allefryz.pl/ można znaleźć wiele produktów, dzięki którym włosy będą zdrowe i zadbane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*