Jak przygotować się do pierwszego spływu kajakowego?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Spływ kajakowy jest bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu. Ponadto opcja ta jest chętnie wybierana jako rodzaj imprezy integracyjnej. Jeśli wybieramy się na kajaki po raz pierwszy, warto abyśmy zorientowali się, jakie przedmioty nam się przydadzą.

Co ze sobą zabrać?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na właściwy ubiór – odzież powinna być wygodna i dostosowana do warunków atmosferycznych, koniecznie powinniśmy założyć obuwie zasłaniające całą stopę. Powinniśmy pamiętać również o jedzeniu oraz o napojach. Przydatne mogą się okazać okulary słoneczne oraz kremy z filtrem UV, nieocenione będzie nakrycie głowy, które ochroni nas przed promieniami słonecznymi.

 Jeśli nie lubimy owadów, do plecaka możemy spakować środki np. na komary. Opcjonalnie możemy wziąć ze sobą gotówkę, aby na postoju uzupełnić zapasy. Przed pierwszym spływem kajakowym warto zapoznać się z ofertą podmiotów wypożyczających kajaki oraz organizujących spływy kajakowe – tę możemy znaleźć na przykład pod adresem https://kajaki-domaszk.pl/wda/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*