Jak rozpoznać dobre biuro księgowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poszukiwanie właściwej firmy księgowej może być długie i frustrujące.

Chcesz znaleźć firmę księgową, która jest dobrym dopasowaniem dla Ciebie, Twojej firmy i Twoich potrzeb. Możesz także chcieć znaleźć taką, która jest niedroga i niezawodna, ale skąd wiesz, czego szukać?

Oto kilka wskazówek:

Rozejrzyj się

Zapytaj przyjaciół, rodzinę lub nawet innych właścicieli firm o ich doświadczenia z księgowymi. Słowo z ust jest często najlepszym sposobem na uzyskanie rekomendacji od osób, które miały podobne doświadczenia z różnymi księgowymi. Możesz również zapytać swojego księgowego, ilu klientów ma w Twojej branży. Jeśli mają tylko jednego lub dwóch klientów w tej samej branży co ty, może to być wskazówka, że nie są wystarczająco doświadczeni, aby obsłużyć wszystkie aspekty twoich potrzeb biznesowych.

Szukaj firmy z doświadczeniem

Doświadczona firma księgowa będzie miała więcej wiedzy i doświadczenia niż ta, która dopiero zaczyna. Powinny one również mieć ustaloną reputację w swojej branży, co może pomóc ocenić, jak dobrze będą one wykonywać dla Twojej firmy. Przykładowo dobrą reputację na rynku posiada biuro księgowe http://www.ephemeris.com.pl/, które dba o swoich klientów od początku do końca.

Sprawdź recenzje online

Recenzje online mogą być doskonałym źródłem podczas badania firmy księgowej, ponieważ pozwalają przeczytać, co inni ludzie powiedzieli o swoich doświadczeniach z nimi (zarówno pozytywnych, jak i negatywnych). Poszukaj stron z recenzjami,, które umożliwiają użytkownikom zamieszczanie recenzji na temat lokalnych firm, z których korzystają regularnie (lub rzadko). Przejrzyj wszystkie recenzje zamieszczone przez użytkowników w ciągu ostatniego roku lub dwóch, aby nie zawierały nieaktualnych informacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*