Jak sprawić, żeby dziecko szybko zasnęło?

Jak sprawić, żeby dziecko szybko zasnęło?

Vlada Karpovich/pexels.com

Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu świeżo upieczonych rodziców często martwi się o to, że ich dziecko nie będzie chciało spokojnie zasnąć. Tymczasem okazuje się, że można zrobić naprawdę wiele, by nie tylko uspokoić zestresowane maleństwo, ale również ułatwić mu ułożenie się do relaksującego, regenerującego organizm snu. Wśród metod znajdują się nie tylko te najbardziej popularne, ale również te dość nietuzinkowe.

Najważniejsze – rutyna i dbałość o szczegóły

Choć nie jest tajemnicą, że małe dziecko, zwłaszcza niemowlę, najszybciej zasypia w spokojnej, komfortowej atmosferze, to nie zawsze chodzi o ciszę absolutną. Wiele maluchów do zaśnięcia potrzebuje znanych im już dźwięków, a tymi najczęściej są wszelkiego rodzaju szumy. Ponieważ niemowlę, przebywając w brzuchu mamy, przyzwyczajone było do szumu wód płodowych oraz bicia jej serca, dobrym pomysłem będzie zaopatrzyć się w zabawki takie jak szumiący miś, które w zależności od potrzeb maleństwa, wydają z siebie różnego rodzaju szumiące dźwięki. Taki akcent z pewnością ułatwi zasypianie malucha, a rodzicom zapewni wieczorną porą nieco spokoju.

Innymi metodami, które stosuje wiele osób, są np. wieczorne przejażdżki samochodem, czytanie bajek przeznaczonych dla najmłodszych, a nawet śpiewanie kołysanek. Warto jednak pamiętać, że na nic się one zdadzą, jeśli dziecko nie będzie miało komfortowego miejsca do wypoczynku. Ważne jest zatem również odpowiednie wyposażenia łóżka, w wygodną pościel i przeznaczone dla dzieci poduszki, np. https://akukumamuniu.pl/sen/poduszki-bambusowe. W takim otoczeniu możemy mieć pewność, że maluch zaśnie nie tylko spokojnie, ale i stosunkowo szybko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*