Jak stworzyć od podstaw garaż dla swojego auta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kupiłeś właśnie stary dom i nagle okazało się, że nie masz gdzie zaparkować auta. A może dopiero myślisz o zagospodarowaniu działki i budowie własnych czterech kątów. Na posesji obowiązkowo musi stanąć garaż. Od czego zacząć budowę zadaszenia dla swojego samochodu?

Gotowe konstrukcje garażowe i garaże szykowane na wymiar

W pierwszej kolejności musisz zdecydować, jaki typ garażu będzie Ci potrzebny. Na rynku znajdziesz gotowe produkty wykonane z materiałów najwyższej jakości. Są to przede wszystkim garaże blaszane, których konstrukcja opiera się na profilach zamkniętych i ocynkowanej, drewnopodobnej lub akrylowej blasze. To materiały o wysokiej odporności na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych i urazy mechaniczne. Wśród nich dostępne są te typowe, jak i nietypowe garaże. Te drugie mogą być dostosowane do większej ilości pojazdów, a nawet łodzi czy motocykli. Sam decydujesz, jakie wymiary posiadać będzie to pomieszczenie gospodarcze i wybierzesz odpowiedni dla siebie system wjazdu. Przyjrzyj się konstrukcjom dostępnym na https://artkon-garaze.pl, a z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. W dodatku specjaliści dowiozą konstrukcję pod wskazany adres i dokonają jej profesjonalnego montażu. Możesz też liczyć na fachowe doradztwo w kwestiach prawnych, o których mowa poniżej.

Warunki formalne, jakie należy spełnić przed budową garażu

Pamiętaj również o formalnych wymaganiach, jakie musisz spełnić przed przystąpieniem do budowy. Nie potrzebujesz specjalnego pozwolenia, o ile powierzchnia Twojego garażu zmieści się w 35 m2. Jednak na 500 m2 Twojej działki stanąć mogą jedynie dwa podobne budynki gospodarcze. Sprawdź także w odpowiednim dla Twojej miejscowości urzędzie gminy bądź miasta, jakie są lokalne warunki zabudowy. Jest to niezwykle ważne w momencie wybierania np. pokrywy dachowej. Wiele miejscowości w kraju wymaga przykładowo, by dachy wszelkich budynków były dwuspadowe. Bezsprzecznie budynek musisz wyposażyć też w instalację elektryczną oraz otwory wentylacyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*