Jak urządzić salon w stylu minimalistycznym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Minimalizm w salonie nie musi być nudny. Wręcz przeciwnie, wystarczy kilka prostych trików, aby takie pomieszczenie nabrało wyrazu i stało się w pełni funkcjonalne. Podstawowe znaczenie w takim wnętrzu odgrywają kanapy sofy powinny występować w stonowanych kolorach, w przypadku stylu minimalistycznego dominuje biel, szarości, barwy pastelowe. O czym jeszcze trzeba pamiętać, podczas urządzania salonu?

Mniej mebli, więcej przestrzeni

Salon minimalistyczny może się na pozór wydawać wnętrzem surowym, zimnym i nieprzyjemnym. Jednak w praktyce właśnie taka stylistyka aranżowania pozwala stworzyć w pełni funkcjonalne pomieszczenie. Przed zakupem każdego kolejnego elementu wyposażenia, warto zatem zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście jest on domownikom potrzebny. Przykładowo trudno wyobrazić sobie salon bez szafki rtv, ale z całą pewnością nie jest tam potrzebna rozbudowana biblioteczka. Zwłaszcza, jeżeli książek się praktycznie w ogóle nie czyta.

Zestawienie kolorów

Wspomniano już o stonowanej kolorystyce mebli. W salonie minimalistycznym przydadzą się jednak także żywsze akcenty, które powinny jednak sprowadzać się do dodatków. Kolorowy obraz, dywan w geometryczne wzory czy chociażby wyrazista ramka na zdjęcia. To wystarczy do ocieplenia wnętrza przy jednoczesnym utrzymaniu go w omawianej stylistyce. Projektanci wnętrz radzą też, by żywe barwy umieszczać w tak urządzonym salonie, ale nie przesadzić z ich liczbą i różnorodnością. Kłóciłoby się to bowiem z założeniami stylu minimalistycznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*