Jak wybrać dobrej jakości klamkę do drzwi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W aranżacji domowych wnętrz niezwykle ważną rolę odgrywają niewielkie detale, ponieważ stanowią one często swoistą kropkę nad i. Doskonałym przykładem są choćby klamki drzwiowe. Wynika to z faktu, że z jednej strony skutecznie podkreślają charakter skrzydeł, z drugiej zaś efektownie wzbogacają wystrój poszczególnych pomieszczeń. Przy wyborze konkretnych modeli trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy parametry – kolorystykę, materiał wykonania oraz rodzaj.

Kilka cennych porad dla laików

Klamka drzwiowa musi być w pierwszej kolejności dopasowana pod względem kolorystycznym do aranżacji danego wnętrza. W przypadku wystroju stonowanego i subtelnego barwowo (np. skandynawskiego) doskonałym wyborem będzie model biały, jasnobrązowy bądź szary. Z przestrzenią urozmaiconą wizualnie (np. glamour) dobrze natomiast komponują się wersje złote, srebrne, żółto-brązowe czy granatowe.

Drugi kluczowy czynnik to materiał, z którego element został wykonany. Przy drzwiach o charakterze klasycznym idealnie wręcz sprawdzają się klamki mosiężne – wyjątkowo atrakcyjne i posiadające właściwości antykorozyjne. Z kolei do drzwi utrzymanych w stylu nowoczesnym pasują głównie klamki ze stali nierdzewnej oraz aluminium. Oba te materiały są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie bardzo estetyczne.

Duże znaczenie ma ponadto rodzaj omawianego dodatku. Na rynku znajdziemy zarówno klamki o szyldach pełnych, jak i w formie okrągłych bądź kwadratowych rozet, wyposażone we wkładkę czy na kluczyk. Największą popularnością cieszą się w ostatnich latach modele z tarczą połączoną z uchwytem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*