Jak wyglądają gry dla niewidomych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że osoby niewidome mogą grać w każdą grę, jaką chcą i cieszyć się nią. Jedyną rzeczą, która się zmienia jest to, jak to robią.

Używanie słuchu i głosu do grania

Osoby niewidome używają swoich uszu, aby grać w gry. Podczas gry słuchają instrukcji, muzyki i efektów dźwiękowych. Oznacza to, że potrzebują urządzenia z dobrymi głośnikami lub słuchawkami. Niektórzy niewidomi gracze używają klawiatur brajlowskich lub ekranów brajlowskich do wpisywania poleceń lub wiadomości. Można również używać oprogramowania do rozpoznawania głosu, jeśli chcemy sterować komputerem za pomocą poleceń głosowych, zamiast je wpisywać. Gry dla niewidomych są zaprojektowane ze specjalnymi funkcjami dla osób niedowidzących. Gry te mogą mieć dźwiękowe opisy tego, co dzieje się na ekranie, lub mogą używać tylko tekstu zamiast obrazów i efektów dźwiękowych.

Czytniki ekranu

Niektóre osoby niewidome używają czytników ekranu. Programy te czytają tekst na głos w miarę jego pojawiania się na ekranie, dzięki czemu użytkownik może usłyszeć, co dzieje się w grze, bez konieczności bezpośredniego patrzenia na nią. Pozwalają one również na sterowanie komputerem za pomocą głosu, zamiast używania skrótów klawiaturowych lub innych metod wprowadzania danych.

Niektóre czytniki ekranu specjalizują się w czytaniu stron internetowych, podczas gdy inne mogą być używane do czytania dowolnego tekstu na ekranie. Inne opcje dla niewidomych graczy Istnieją inne sposoby, w jakie osoby z dysfunkcją wzroku mogą grać w gry wideo. Niektórzy korzystają z klawiatur brajlowskich lub ekranów dotykowych, a inni z oprogramowania do rozpoznawania głosu i syntezatorów mowy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*