Jakie korzyści płyną z zaopatrzenia się w używane części do auta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo często przy awariach w naszych samochodach pojawia się pytanie, czy lepiej będzie kupić używane, czy nowe części. Oba podejścia mają swoje wady i zalety, ale kiedy się zdecydować na które? Warto też pamiętać, że części częścią nierówne i liczy się przede wszystkim ich jakość i stan zużycia.

Części używane, kiedy i dlaczego warto?

Najbardziej oczywistą przewagą używanych części jest ich cena, zazwyczaj są sporo tańsze niż nowe. Kolejną sprawą jest to, że często pochodzą z samochodów powypadkowych, które nie zdążyły jeszcze nabić dużego przebiegu i sporo ich elementów będzie praktycznie nowe (i dodatkowo fabrycznie oryginalne). Części z niezużytych samochodów, które przedwcześnie opuściły drogi możemy kupić w miejscu takim jak szrot Wrocław jest miastem, gdzie jest kilka tego typu punktów, które warto odwiedzić.

Jest też ostatnia kwestia, w przypadku starszych samochodów może nie udać się wcale kupić nowych części, a wtedy jedyna opcją pozostają te używane, albo sprowadzanie ich z drugiego końca świata za olbrzymie pieniądze. Trzeba jednak przy tym wszystkim pamiętać, żeby zweryfikować stan elementu, który chcemy kupić, obejrzeć albo poprosić o wyraźne zdjęcia.

Należy też uważać na pewne używane części, bo ich ewentualny kiepski stan może być potem źródłem awarii większej części naszego samochodu, np. niesprawna chłodnica może doprowadzić do uszkodzenia głowicy, a słaba pompa oleju do zatarcia całego silnika. Dlatego tego typu elementy należy kupować tylko w sprawdzonych punktach z częściami używanymi. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*