Karma dla psa sucha – czym się charakteryzuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sucha karma dla psów to rodzaj produkowanej karmy dla psów. Jest ona produkowana dla psów, ale może być również stosowana dla innych zwierząt, które mają podobne wymagania żywieniowe. Sucha karma dla psów jest również nazywana kibelkiem, herbatnikami lub granulkami. Często jest sprzedawana w workach, ale można ją również znaleźć w puszkach lub woreczkach.

Sucha karma dla psów ma zazwyczaj wysoką zawartość węglowodanów i niską zawartość białka i tłuszczu w porównaniu z karmami w puszkach. Składniki, które składają się na suchą karmę dla psów obejmują:

Produkty mięsne 

Należą do nich kurczak, wołowina i jagnięcina. Stanowią one główne źródło białka w karmach suchych i są zazwyczaj pierwszym składnikiem wymienionym na opakowaniu, dzięki czemu wiesz, że w karmie Twojego psa jest dużo mięsa.

Warzywa 

Dostarczają witamin i minerałów, takich jak witamina A i D, a także błonnika, który pomaga utrzymać zdrowy układ pokarmowy Twojego pupila

Ziarna 

Są to zazwyczaj mąka pszenna lub kukurydziana, które dostarczają węglowodanów dla energii, witamin z grupy B, takich jak tiamina (witamina B1), która pomaga przekształcić węglowodany w glukozę (cukier) dla energii oraz niacyny (witamina B3), która pomaga rozłożyć aminokwasy (budulec białka). Ziarna są również bogate w błonnik, który pomaga regulować ruchy jelit.

Jeśli chcesz kupić swojemu pupilowi jedzenie wysokiej jakości, to sprawdź stronę: https://tuzwierzaki.pl/pl/menu/karma-dla-psa-sucha-248.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*