Kiedy zdecydować się pójść do dietetyka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele nieudanych prób zrzucenia wagi, choroby współtowarzyszące otyłości, ale też złe samopoczucie utrzymujące się przez dłuższy czas powinny być sygnałem ostrzegawczym. W takiej sytuacji warto przyjrzeć się swojej diecie, wykonać badania i zmienić szereg nawyków. Niestety samodzielne rozprawienie się z nadmiernymi kilogramami dla wielu osób nie jest łatwe i z początkowego zapału po kilku tygodniach nie pozostaje ślad. Najlepszym rozwiązaniem wówczas jest wizyta u specjalisty zajmującego się dietą.

Gdzie szukać pomocy?

Przede wszystkim trzeba się upewnić, że osoba taka ukończyła odpowiednie studia i ma doświadczenie w swoim zawodzie. Jeśli dodatkowo oprócz nadwagi istnieją także choroby współistniejące, na przykład cukrzyca, Hashimoto, czy celiakia, niezbędny będzie naprawdę dobry dietetyk Katowice to miasto, gdzie można znaleźć szeroką ofertę specjalistów w tej dziedzinie. Poszukiwania warto rozpocząć od zebrania opinii u znajomych lub w Internecie.

Czego się spodziewać po wizycie?

Na początku powinien odbyć się wywiad, podczas którego pacjent opowie o wszystkich problemach, z którymi się boryka, przyzwyczajeniach, czy lekach, które przyjmuje. Następnym krokiem jest szereg badań, które trzeba wykonać. Dopiero dysponując całym pakietem informacji, żywieniowiec jest w stanie właściwie dobrać dietę. Przygotowany zostanie harmonogram jedzenia na pewien okres. Dietetyk rozpisze wszystkie posiłki, określi ilość przyjmowanych kalorii, pomoże ustalić strategię, w jaki sposób radzić sobie z głodem, czy zachciankami. Taka pomoc jeszcze szczególnie przydatna dla tych, którzy nie mogą się pochwalić silną wolą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*