Klimatyzacja samochodowa – jak o nią dbać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja samochodowa to bardzo przydatna funkcja dla Twojego samochodu. Ułatwia jazdę w upalne dni, ale może również pomóc w zmniejszeniu zużycia paliwa. Jeśli nie używasz klimatyzacji, silnik pracuje na wyższych obrotach i w wyższych temperaturach, co prowadzi do większego zużycia paliwa.

Jak więc dbać o klimatyzację w swoim samochodzie? Oto kilka wskazówek:

Wymiana filtrów

Upewnij się, że regularnie wymieniasz filtry powietrza. Zapewni to, że nie ma żadnych przeszkód w systemie przepływu powietrza, a także utrzyma kurz i inne cząstki z dala od kabiny pasażerskiej.

Obserwacja płynu chłodzącego

Obserwuj poziom płynu chłodzącego i upewnij się, że nie spada on poniżej połowy napełnienia. W razie potrzeby należy dolać więcej płynu chłodzącego. Należy to sprawdzać regularnie, ponieważ niski poziom płynu chłodzącego może spowodować uszkodzenie silnika – a tego na pewno nie chcemy!

Sprawdzenie połączeń elektrycznych

Sprawdź, czy wszystkie połączenia elektryczne są czyste i szczelne. Luźne połączenia mogą powodować różne problemy, w tym słaby przepływ powietrza przez otwory wentylacyjne lub nawet brak przepływu powietrza!

Jeśli jednak masz jakieś problemy ze swoją klimatyzacją, to koniecznie sprawdź stronę: http://www.prostauto.pl/serwis-klimatyzacji-samochodowej.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*