Na co zwrócić uwagę wybierając włóczkę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szydełkowanie, czyli jedno z ulubionych zajęć naszych babć, od jakiegoś czasu cieszy się stale rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to dobry sposób na wyciszenie i relaks po ciężkim dniu, a jego efekty mogą być zachwycające. Aby jednak móc cieszyć się długimi godzinami spędzonymi przy tym wciągającym hobby, konieczny jest wybór włóczki. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę i jak wybrać odpowiedni jej rodzaj.

Jak wybrać włóczkę do szydełkowania?

Wybór odpowiedniej włóczki z pozoru jest prostym zadaniem. Niestety, odwiedzając pasmanterie, może okazać się, że ciężko jest zdecydować się na jeden, idealny motek. Mnogość kolorów, grubości oraz faktur różnorodnych włóczek sprawia, że wybór jest jeszcze cięższy. Znajdziemy m.in. te, które są utkane z przędzy naturalnej. Są to włóczki wełniane, bawełniane, jedwabne, a także wykonane z kaszmiru, angory czy alpaki. Występują także te, które powstały z przędzy syntetycznej, takie jak: akryl, wiskoza poliester. Na początek swojej przygody z szydełkowaniem warto wybrać przędzę bawełnianą. Dobrym wyborem mogą być włóczki ombre i kolorowe, dzięki którym Twoje wyroby będą niepowtarzalne.

Kiedy zdecydujesz się na konkretny model, dobrze jest zwrócić uwagę na banderolę opasującą motek i zawarte w niej informacje. Znajdziesz tam wiele przydatnych danych, takich jak: skład włóczki, jej wydajność w metrach i wagę. Najczęściej zawarte są tam wskazówki mówiące o tym, jaki numer szydełka będzie do niej najlepszy. Dowiesz się z niej również, w jaki sposób można prać ubrania i dodatki wykonane z tej konkretnej włóczki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*