Normy ISO – dlaczego warto je znać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Historia ISO

Organizacja została założona w 1946 roku przez przedstawicieli Francji, Belgii, Danii, Finlandii, Islandii, Włoch i Norwegii. Obecnie liczy około 886 członków reprezentujących 161 krajów lub regionów (zwanych członkami). Członków tych można podzielić na sześć kategorii: przemysł wytwórczy; stowarzyszenia handlowe; organy rządowe; organizacje międzynarodowe; osoby prywatne.

Czym są normy ISO?

Normy ISO to zbiór norm, które zostały opracowane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO). ISO jest organizacją pozarządową z siedzibą w Genewie, w Szwajcarii, której celem jest opracowywanie globalnych standardów.

ISO została założona w 1947 roku w celu opracowania i promowania stosowania międzynarodowych standardów dla produktów, usług i procesów. Obecnie istnieje ponad 14 000 różnych norm ISO.

Normy ISO to zbiór globalnie akceptowanych standardów, które pomagają upewnić się, że produkty i usługi są bezpieczne, niezawodne i wysokiej jakości. Norma ISO jest najbardziej powszechnym międzynarodowym odniesieniem stosowanym przez producentów, dostawców i klientów w celu zapewnienia, że produkty spełniają wymagane specyfikacje.

Celem ISO jest promowanie rozwoju standardów, które ułatwiają międzynarodową wymianę towarów i usług, poprawiają jakość i wydajność, ułatwiają uczciwą konkurencję, przyczyniają się do wzrostu gospodarczego, zwiększają dobrobyt konsumentów i zachęcają do innowacji technologicznych.

Jeśli chcesz je lepiej poznać, to odwiedź stronę: https://www.ekobios.pl/szkolenia-iso.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*