O jakich kwestiach należy pamiętać, wykonując spoinowanie kostki brukowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spoinowanie polega na wypełnieniu szczelin pomiędzy poszczególnymi kostkami brukowymi zaprawą cementową w celu uzyskania gładkiej i równej powierzchni. Spoinowanie jest ważnym elementem układania kostki brukowej, ale jest też najczęściej pomijaną częścią tego procesu.

Zanim zaczniesz fugować kostkę brukową, musisz pamiętać o kilku kwestiach:

Zaprawa do fugowania kostki brukowej

Rodzaj zaprawy zależy od tego, gdzie mieszkasz i z jakiego materiału wykonany jest Twój piaskowiec. Na przykład, jeśli mieszkasz w obszarze, w którym temperatury zamarzania są powszechne, powinieneś użyć specjalnego rodzaju zaprawy. Ponadto, jeśli chcesz uzyskać naturalne wykończenie zamiast takiego, które wygląda zbyt idealnie, wybierz fugę w kolorze piasku, która łączy się z teksturą kamienia lepiej niż biała lub szara zaprawa.

Fuga do kostki brukowej

Upewnij się, że wszystkie połączenia między kamieniami są całkowicie wypełnione zaprawą przed przejściem do kolejnej sekcji patio lub chodnika.

Jeśli podczas montażu ramy nie zadba się o to, by w żadnym miejscu nie było słabych punktów, to później podczas chodzenia lub wykonywania innych czynności na patio lub chodniku może dojść do nierównomiernego nacisku.

W celu nabycia jak najlepszych fug na rynku można skorzystać z oferty podanego przedstawiciela na rynku, jak https://revosystem.pl/solidbond/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*