Projekt start-upu – przy jakich elementach, można zaoszczędzić dużo pieniędzy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli planujemy otworzyć firmę z własną placówką, to mamy do dyspozycji co najmniej kilka możliwości ograniczenia przyszłych kosztów. Wielu ludzi nie myśli o tym zawczasu, a powinni, bo rachunki za prąd i ogrzewanie z biegnącymi latami zwykle są coraz większe, a nie coraz mniejsze. Są dwa bardzo skuteczne sposoby, aby maksymalnie obniżyć rachunki, nie inwestując w nowoczesne instalacje żadnych pieniędzy. Jednym jest rozbudowa fotowoltaiki w placówce firmy, drugim montaż bardzo wydajnego oświetlenia LED.

Dlaczego warto o tym pomyśleć?

W przypadku paneli fotowoltaicznych otrzymujemy do dyspozycji własne źródło energii elektrycznej, które można wykorzystywać zarówno do zasilania firmowych urządzeń, jak i do ogrzewania budynku, jeśli posiadamy odpowiednie dodatki. Jest jeszcze jeden duży plus, jaki posiadają moduły PV Finansowanie, które można na nie uzyskać, jest naprawdę wysokie. Nie tylko Unia Europejska wspiera firmy przechodzące na odnawialne źródła energii, ale również prywatne przedsiębiorstwa.

W przypadku oświetlenia mamy do czynienia z podobna sytuacją. Lampy LED słyną ze swojej wytrzymałości, jakości światła i energooszczędności, a jeśli dodatkowo skorzystamy z usługi light as a service, możemy zainstalować w placówce firmy nowoczesne oświetlenie bez inwestycji własnej. Usługę tę można przetłumaczyć jako światło na abonament, czyli płacimy ustaloną, miesięczną stawkę, a po zakończeniu umowy instalacja przechodzi na naszą własność. Dzięki temu możemy od razu posiadać innowacyjne oświetlenie, nie wydając na nie żadnych pieniędzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*