Regał – jaki wybrać i gdzie go umiejscowić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W mieszkaniu mola książkowego nie może zabraknąć designerskiego regału na książki. Obecnie jednak regały mogą posłużyć nie tylko jako domowa biblioteczka, ale również jako miejsce na ozdoby, zdjęcia i inne drobiazgi. W nowoczesnym mieszkaniu wyjątkowo efektownie będzie wyglądał regał otwarty ze stalowymi elementami. Mebel powinien być kolorystycznie dopasowany do reszty pomieszczenia.

Jeśli przestrzeń jest urządzona w popularnym ostatnio stylu skandynawskim, idealnie sprawdzi się prosty regał w kolorze białym lub w odcieniu jasnego drewna. Natomiast mieszkanie loftowe z pewnością zyska jeszcze więcej charakteru dzięki regałowi o niestandardowym kształcie i oryginalnej formie. Ciekawą opcją jest chociażby regał złożony z kwadratowych, przestrzennych boksów w różnych odcieniach, czy też kompozycja z wolnostojących, pojedynczych elementów. Szeroki wybór stylowych i solidnie wykonanych regałów można znaleźć na przykład tutaj: https://hugle.pl/58-regaly.

Gdzie ustawić regał w salonie?

Gdy mamy do dyspozycji dużą przestrzeń, umiejscowienie regału nie powinno stanowić problemu. Jeśli planujemy przechowywać w nim przedmioty, po które często będziemy sięgać, zadbajmy o łatwy dostęp do mebla. Pamiętajmy też o tym, że ładny regał stanowi ozdobę salonu, dlatego musi być dobrze widoczny. Gdy nasze mieszkanie jest małe, możemy postawić na regał wiszący, na przykład jeden z dostępnych modeli na https://hugle.pl/80-regaly-wiszace. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo potrzebnego miejsca. Regał najlepiej powiesić nad kanapą lub telewizorem, by był widoczny zaraz po wejściu do pokoju. Będzie wtedy stanowił centralny element salonu i przyciągnie wzrok gości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*