Rodzaje termometrów – który z nich najdokładniej wskaże to, czy mamy gorączkę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podwyższona temperatura uznawana jest za zjawisko naturalne i normalne, oznaczające odpowiednią reakcję organizmu podczas przechodzenia różnorodnych procesów chorobowych. Organizm podwyższa swoją temperaturę w odpowiedzi na ataki drobnoustrojów, bakterii czy wirusów. W każdym przypadku regularne monitorowanie ciepłoty ciała jest jak najbardziej wskazane. Do tego celu warto wykorzystać termometr – przede wszystkim bardzo czuły oraz łatwy w użyciu. Jak wybrać odpowiedni?

Podstawowe rodzaje termometrów

Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje termometrów: cieczowe, zmiennofazowe, termometry bezdotykowe elektroniczne oraz na podczerwień. W domowych warunkach doskonale sprawdzają się termometry bezdotykowe elektroniczne oraz klasyczne cieczowe. Termometry cieczowe są bardzo proste w obsłudze, jednak czas pomiaru jest wydłużony w porównaniu do termometrów elektronicznych. Ich wnętrze wypełnia stop galu, który przed każdym użyciu należy wstrząsnąć. Są najbardziej atrakcyjne cenowo.

W domowych warunkach rzadziej wykorzystuje się termometry zmiennofazowe z uwagi na to, że są jednorazowe. Takie termometry posiadają formę paska, czas pomiaru wynosi maksymalnie do 3 minut i są stosunkowo niedrogie. Dużą popularnością cieszą się przyrządy elektroniczne które bez problemu można nabyć w każdej aptece. Szeroki wybór  nowoczesnych termometrów oferuje apteka dostępna pod adresem https://www.ekopteka.pl/. Dysponuje ona szerokim wyborem, nawet dla najbardziej wymagających klientów. Wynik pomiaru przy użyciu termometrów elektronicznych uzyskiwany jest po kilku sekundach. Ten typ sprawdza się doskonale, jeśli w domu są małe dzieci oraz osoby starsze. Należy pamiętać jednak, że są podatne na pole elektromagnetyczne które powstaje podczas pracy urządzeń elektronicznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*