Rowery dla profesjonalistów – czym się charakteryzują?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rowery dla profesjonalistów znacząco różnią się od jednośladów przeznaczonych do rekreacyjnej jazdy. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów pozwala zawodowcom pokonywać kolejne bariery i osiągać coraz lepsze wyniki. Warto przyjrzeć się bliżej stosowanym rozwiązaniom, by poznać jedną z tajemnic sukcesów najlepszych sportowców.

Solidna rama z ultralekkich materiałów 

Jednym z najważniejszych elementów każdego roweru jest jego rama. Tradycyjne konstrukcje stalowe charakteryzują się dużą wytrzymałością. Ich podstawową wadą jest jednak duży ciężar. Dlatego też profesjonalne jednoślady najczęściej wyposażone są w ramę karbowaną. Zastosowanie włókna węglowego pozwala na uzyskanie dużej sztywności oraz niskiej masy. Warto pamiętać, że mniejszy ciężar roweru wpływa komfort i szybkość jazdy zawodnika. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie https://polskie-rowery.pl/sklep/kategorie/rowery-cross_id=9

Amortyzacja, hamulce i napęd

Rowery crossowe i górskie dla profesjonalistów najczęściej wyposażone są w amortyzowany widelec przedni. W sprzedaży dostępne są również modele z pełnym zawieszeniem, umożliwiające pokonywanie ekstremalnych tras. Warto pamiętać, że im lepsza przyczepność kół do podłoża, tym krótsza droga hamowania. W związku z tym, że zawodowi kolarze podczas jazdy osiągają duże prędkości, skuteczny układ hamulcowy jest niezwykle istotny. W profesjonalnych jednośladach najlepiej sprawdzają się hamulce tarczowe, podobne do tych montowanych w samochodach. Charakterystyczną cechą rowerów przeznaczonych dla zawodowców jest także wydajny układ napędowy wyposażony w przekładnie przednie i tylne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*