Spawanie – Czy wiesz, na czym to polega?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spawanie to proces łączenia materiałów, zwykle metali lub tworzyw termoplastycznych, poprzez wykorzystanie ciepła do stopienia i połączenia obrabianych przedmiotów ze sobą. Często odbywa się to w atmosferze obojętnej lub pod wodą. Ciśnienie może być również stosowane w połączeniu z ciepłem lub samodzielnie, jak w przypadku spawania ciśnieniowego. Jeśli potrzebujesz dobrych spawaczy do swojej pracy, to zerknij na następującą stronę internetową: http://www.laxowork.pl/rekrutacja-pracownikow-z-ukrainy-spawacze/.

Rodzaje spawania

Spawanie można podzielić na dwie główne kategorie: spawanie termiczne i nietermiczne (gazowe). W przypadku spawania łukowego, topienie następuje na styku materiału podstawowego i wypełniacza. W spawaniu gazowym (GMAW) większość ciepła wytwarza spoinę. GMAW jest powszechnie stosowane do cienkich materiałów; jest często nazywane spawaniem drążkowym, ponieważ wykorzystuje łuk elektryczny przypominający płomień drążka. GMAW nie wymaga gazu osłonowego, ale może go używać w razie potrzeby (np. w celu zapobieżenia zanieczyszczeniu atmosfery).

Drut GMAW

Drut GMAW ma kuliste końcówki, które umożliwiają penetrację w obszarze spoiny szybciej niż mogą to zapewnić elektrody z drutu litego, zmniejszając prędkość przemieszczania się i zwiększając produktywność. Podobny typ elektrody drutowej bez kulistych końcówek jest znany jako elektroda o prostej polaryzacji. Elektrody o prostej polaryzacji mają mniejszy rozprysk niż typy elektrod globularnych, ale są trudniejsze do kontrolowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*