Stomatologia estetyczna – czym jest i jakie obejmuje zabiegi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękny uśmiech to marzenie wielu z nas. Niestety na nasze zęby każdego dnia działa mnóstwo niekorzystnych czynników, które przyczyniają się do odkładania osadu i przebarwień. Codzienne dokładne mycie może być niewystarczające. Na szczęście z pomocą przychodzi nam stomatologia estetyczna. 

Osiągnięcie ideału

Stomatologia estetyczna zajmuje się przede wszystkim różnego rodzaju działaniami, które skierowane są głównie na poprawę wyglądu uzębienia. Obejmuje ona takie zabiegi jak m.in.: skaling, piaskowanie, mające na celu usunięcie kamienia nazębnego, a także wybielanie zębów i zakładanie licówek. Na samym początku dentysta przeprowadza wywiad z pacjentem oraz bada stan jamy ustnej. Na tej podstawie może on przygotować plan zabiegów, jakie powinny zostać przeprowadzone. W ten sposób mamy szansę na uzyskanie nie tylko pięknie wyglądającego uśmiechu, ale również na zdrowe zęby. 

Oczywiście powinniśmy również pamiętać, że zanim zajmiemy się aspektami estetycznymi, to najpierw musimy rozwiązać niektóre problemy. Zabiegów nie przeprowadza się na przykład u osób posiadających liczne ubytki lub u tych, które są uczulone na materiały, używane w trakcie leczenia. Dlatego, chcąc nadać swojemu uśmiechowi blask, najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego gabinetu jak np. http://chillident.com/stomatologia-estetyczna/. W ten sposób możemy mieć pewność, że przeprowadzane działania, będą dla nas bezpieczne i pomogą nam osiągnąć wymarzony rezultat. W końcu białe zęby to nie tylko nasza wizytówka. Przede wszystkim ładny uśmiech poprawia nasze samopoczucie i pewność siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*