Suplementy, które warto stosować na co dzień

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość potrzebnych nam witamin i minerałów jesteśmy w stanie dostarczyć dzięki zbilansowanej diecie pełnej owoców i warzyw. Jednak niektóre składniki korzystnie wpływające na nasz organizm są trudne do uzupełnienia tylko w ten sposób. Które suplementy powinniśmy stosować regularnie?

Witamina D

W naszej strefie geograficznej większość osób ma niedobory witaminy D3. Wynika to z faktu, że jest ona produkowana w skórze pod wpływem promieni słonecznych, a w ciągu roku jest ich zbyt mało, aby w pełni pokryć zapotrzebowanie. Dlatego warto zaopatrzyć się z dobrej jakości preparat z witaminą D, dla osoby dorosłej standardowa dawka wynosi 2000 j.m.

Żeń-Szeń

Roślina ta jest adaptogenem co oznacza, że pobudza organizm do działania, przez co zmniejsza uczucie zmęczenia i zwiększa odporność na stres. Stosując go rano, uzyskamy efekt pobudzenia i aktywizacji w ciągu dnia, co może znacznie zwiększyć naszą wydajność. Szukajmy suplementów z dobrym składem – warto wybrać preparaty zawierające żeń-szeń właściwy Panax ginseng, który jest najlepiej przebadany i najdłużej stosowany w lecznictwie. Znajdziemy go chociażby na stronie sklepu internetowego, dostępnego pod adresem https://ginseng.com.pl/17-zen-szen.

NNKT – niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe

Głównie chodzi o kwasy omega-3 i omega-6, których zazwyczaj dostarczamy zbyt mało w diecie. Ich głównym źródłem są ryby i oleje nierafinowane. W Polsce ryby nie pojawiają się wystarczająco często na stołach, tym bardziej, że ostatnio dużo mówi się o ich zanieczyszczeniu metalami ciężkimi. Kwasy omega regulują pracę układu krwionośnego, są też niezbędne do prawidłowej pracy układu nerwowego i oka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*