Trawa z rolki – jakie są jej zalety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost wykorzystania sztucznej trawy. Jest łatwa w montażu i utrzymaniu oraz dostępna w wielu kolorach, fakturach i odmianach.

Trawa jest pakowana w rolki, które można układać na trawniku jak dywan. Rolki są łączone za pomocą specjalnych gwoździ lub płytek kolczastych. Można kupić gotowe rolki lub wykonać je samodzielnie, łącząc kawałki darni specjalnym klejem lub zszywając je za pomocą zszywacza.

Kiedy będziesz gotowy do położenia nowego trawnika, po prostu rozwiń go na istniejącej glebie ogrodowej i zabezpiecz go na miejscu za pomocą palików lub szpilek. Następnie należy go dobrze podlać, aby ułatwić jego ułożenie.

Zalety sztucznej trawy z rolek:

Wymaga niewielkiej konserwacji 

Trawa rośnie na rolkach, które umieszcza się w warstwie wodnej i przykrywa folią. Dzięki temu można uniknąć nadmiernego podlewania i nawożenia.

Jest łatwa do zainstalowania i usunięcia 

Trawę można zainstalować w każdym miejscu, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca i światła słonecznego. Po zakończeniu sezonu lub gdy nie ma już takiej potrzeby, można ją łatwo usunąć, nie powodując uszkodzenia samej powierzchni trawnika.

Nie wymaga konserwacji

Ten rodzaj trawnika nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi ani sprzętu do konserwacji czy uprawy, ponieważ nie wymaga koszenia ani ścinania przez cały czas (w przeciwieństwie do tradycyjnej murawy).

Jeśli chcesz skorzystać z takiego rozwiązania, to trawa z rolki Kraków, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów w tym zakresie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*