Trening personalny – kiedy warto się na niego zdecydować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od jakiegoś czasu panuje w naszym kraju moda na zdrowy tryb życia i regularną aktywność fizyczną. W celu skutecznego zadbania o swoje zdrowie oraz ciało warto z pewnością skorzystać z pomocy doświadczonego trenera personalnego, ponieważ posiada on ogromną wiedzę na temat poprawnego wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Współpraca z nim gwarantuje lepszą efektywność wszelkich działań, a tym samym znacznie szybsze osiągnięcie wyznaczonego celu. Jeśli mieszkamy w Krakowie, to godna polecenia jest zwłaszcza ta trenerka pracująca w tamtejszych klubach fitness: http://agnieszkaurbaniak.com.pl.

Znakomite rozwiązanie nie tylko dla osób pragnących schudnąć

Trening personalny jest przeznaczony przede wszystkim dla kobiet i mężczyzn chcących w bezpieczny sposób zrzucić zbędne kilogramy. W tym konkretnym przypadku profesjonalny trener ułoży klientowi plan ćwiczeń dostosowany do jego aktualnych możliwości, a dodatkowo opracuje dla niego zbilansowaną dietę, która z czasem pozytywnie wpłynie na codzienne nawyki żywieniowe. Oczywiście obowiązkiem takiego specjalisty jest również stałe obserwowanie zmian w ciele podopiecznego i wprowadzanie ewentualnych modyfikacji w zakresie ćwiczeń, gdy rezultaty okazują się niewystarczająco satysfakcjonujące.

Poza tym trening personalny jest świetnym pomysłem dla osób słabo zmotywowanych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z chodzeniem na siłownię czy salę fitness. Fachowiec udzieli bowiem przydatnych porad odnośnie prawidłowej techniki, zadba o pozytywną atmosferę podczas zajęć oraz dobierze ćwiczenia w pełni skuteczne, ale jednocześnie nie wymagające nadmiernego wysiłku i dostatecznie urozmaicone. Oto pozostałe istotne wskazania do podjęcia systematycznej aktywności ruchowej pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego:

  • pragnienie zdrowego rozbudowania masy mięśniowej lub jej znacznego wzmocnienia
  • chęć poprawienia określonego parametru, takiego jak choćby ogólna koordynacja ruchowa, gibkość, siła czy wytrzymałość
  • optymalne przygotowanie się do zawodów sportowych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*