Opony specjalistyczne – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opony specjalistyczne dedykowane są różnego rodzaju pojazdom, które zajmują się specyficznymi czynnościami. Do grupy tej zaliczyć można: dźwigi szybkobieżne, maszyny rolnicze, większość maszyn budowlanych czy nawet quady. Opony wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które umożliwiają sprawne i bezpieczne poruszanie się po ciężkim terenie. Co warto wiedzieć o tego typu oponach?

Większa żywotność i lepsza sterowność

Odpowiednio dopasowane opony specjalistyczne są w stanie korzystnie wpłynąć na pojazdy. Dlatego tak istotne jest to, aby zwrócić uwagę na serię, rozmiar oraz typ opony (na przykład: dętkowy). Dużą rolę odgrywa również i sama konstrukcja, która odpowiada za ogólną wytrzymałość produktu. Warto też pamiętać, iż tanie opony rolnicze wcale nie muszą oznaczać towaru o niskiej jakości. Świetnym rozwiązaniem jest postawienie na mniejsze, lokalne firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą opon – dzięki temu mamy szansę na zakup oryginalnego i w pełni profesjonalnego produktu w dużo bardziej przystępnej cenie.

Z racji na coraz większą popularność rajdów terenowych, sporym zainteresowaniem cieszą się opony do quadów. Jeśli chodzi o opony quady wymagają szczególnej dbałości o jakość. Ten specjalistyczny towar dostępny jest w wielu wersjach: od opon dedykowanych błotnistym powierzchniom, po konstrukcje przeznaczone głównie do jazdy po asfalcie. Warto zaopatrzyć się w dwa zestawy opon, gdyż typy wykorzystywane na innym – niż ich fabryczne przeznaczenie – terenie, dużo szybciej się zużyją. Produkty specjalistyczne, choć droższe od uniwersalnych rozwiązań, są polecanym zakupem, pozwalając na jak najlepsze osiągi naszego sprzętu, a także zapewnienie nam bezpieczeństwa w trakcie jazdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*