W co grać podczas spotkania ze znajomymi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spotkania ze znajomymi stanowią świetną okazję do rozerwania się i zaspokojenia swoich potrzeb społecznych. Interakcja między ludźmi może przebiegać na wiele sposobów, jednak tym, co najlepiej integruje grupy, są wspólne gry i zabawy. Gdy za oknem pada deszcz i całe spotkanie przychodzi przesiedzieć w domowym zaciszu, dobrym sposobem na to, by się nie nudzić, są gry karciane.

Czym jest Uno?

Uno stanowi jedną z najpopularniejszych i jednocześnie najprostszych gier karcianych dostępnych na rynku. Świetnie nadaje się na spotkania towarzyskie i dostarcza wielu godzin wspólnej rozrywki. Zasady gry są niezwykle łatwe do zrozumienia, co sprawia, że nauczenie się ich nie zajmuje wiele czasu i już po niedługim czasie można przystąpić do rozgrywki.

Reguły są następujące:

  • każdy gracz dostaje po 7 kart, a talia z pozostałymi kartami kładziona jest na środek stołu
  • karty zrzucane są przez kolejnych graczy, a jeśli następny gracz nie posiada karty, która pasuje kolorem lub symbolem do tej leżącej na stole, musi dobrać kartę ze stosu
  • w wypadku, gdy wyciągnięta karta pasuje do tej leżącej na stole, wciąż jeszcze można ją dołożyć, aczkolwiek nie jest to koniecznością
  • gdy którykolwiek z graczy pozostanie z jedną kartą w ręku, ma obowiązek krzyknąć „UNO!”
  • gra kończy się wygraną gracza, który pozostanie bez kart

Oprócz tego w grze funkcjonują też tak zwane karty specjalne, które urozmaicają rozgrywkę i pozwalają na wykonanie wielu ciekawych ruchów i kombinacji.

Stylizowane Uno

Dla prawdziwych miłośników gór zostało natomiast stworzone coś niezwykłego. Mowa tu o grze o nazwie „naGRAni”. Jest to gra karciana podobna do Uno, która z pewnością zachwyci każdego fana wędrówek na wysokościach. Zasady są właściwie takie same, ale karty zostały ozdobione obrazami, które bez problemu rozpozna każdy miłośnik Tatr – zostały bowiem umieszczone na nich takie miejsca, jak Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów, czy inne elementy związane z tymi polskimi górami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*